Stanisław Babczyński

  • artysta Stanisław Babczyński
    artysta Stanisław Babczyński

Stanisław Babczyński to malarz mający znakomicie opanowany warsztat. Tworzy z rozmachem, swobodnie poruszając się w dowolnym temacie. Jest portrecistą, pejzażystą tworzy także obrazy abstrakcyjne i na pograniczu surrealizmu.

Mieszka i pracuje w Obornikach Śląskich (Dolnośląskie)

tel:695 061 002

www.babczynskistan.art.pl

kosmamal@o2.pl

 

Wystawa w toku.

Wroniecki Ośrodek Kultury – Muzeum Ziemi Wronieckiej zaprasza na wystawę malarstwa i rysunku Stanisława Babczyńskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 16 marca (sobota) o godzinie 17.00 w Sali wystaw czasowych w Muzeum Ziemi Wronieckiej. Wystawa potrwa do 6 maja br. 

inne linki:

http://wronki.pl/Wystawa-malarska-Stanislawa-Babczynskiego,0,2100/

http://szamotuly.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1779104,wernisaz-wystawy-s-babczynskiego-we-wronkach-galeria,id,t.html

http://wronki.pl/Wystawa-malarstwa-i-rysunku-Stanislawa-Babczynskiego,0,2111/

http://www.wokwronki.pl/pl/aktualnosci/wystawa-stanislawa-babczynskiego.html

http://www.wokwronki.pl/pl/aktualnosci/warsztaty-rysunku-i-malarstwa-w-muzeu.html
 
Stanisław Babczyński:
Malarstwo, które realizuję jest naturalną potrzebą osiągnięcia wizualizacji marzeń i skojarzeń wyobraźni. Stosowanie przeze mnie środków wyrazu artystycznego jest dla mnie słusznym wyborem – wbrew istniejącym kanonom obowiązującym w świecie sztuki.
W wachlarzu twórczym jestem otwarty na konwencje realistyczne, jak i również na abstrakcje – bawienie się odrealnioną figuratywnością, paranie się kompozycją i kolorem.
W całej rozpiętość tematów malarskich nie wykluczam realizowania kopii starych mistrzów, bowiem kopiowanie stwarza możliwość spełnienia szerokiego spektrum warsztatowego – uczy pokory wobec materii malarskiej.
Istniejące trendy w iluzji malarskiej stanowią dla mnie wyzwanie. Szanując wartościowe elementy ewoluowania sztuki, traktując je wybiórczo, gromadzę to, co jest dla mnie pomocne podczas malowania.
 
Trudno jest zdefiniować w pełni twórczość malarską. Łatwiej ją prezentować, niż opisywać. Obraz sam dokonuje narracji, zawartą w sobie materią. W tematyce mojego malarstwa istotne miejsce zajmuje realistyczne przedstawienie rzeczywistości. W gatunku tym, obok martwej natury i portretu wiodącym motywem jest pejzaż. Fascynacja nim może trwać bezustannie – przyroda daje niewyczerpalne źródło inspiracji. Szalenie frapującym zajęciem jest odszukiwanie w niej piękna i nastroju, odkrywanie coraz to nowych wartości artystycznych. Tworzenie pejzażu to zbliżanie się do natury; oddanie za pomocą środków malarskich tego, co przeżywa się przebywając wśród niej bezpośrednio. Cały proces twórczy to poszukiwanie barwy oddającej nastrój, którego wzmocnienie może dać określone natężenie światła. Przy tym o wrażeniu odbieranym w kontakcie z dziełem decydują jak sądzę, tylko te zauważone i podkreślone elementy natury, które stanowią o określonym nastroju chwili.
 
 
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby interesujące się sztuką. Na wernisażu, w miłej atmosferze, będzie można obejrzeć obrazy i porozmawiać z artystą o jego malarstwie, technikach i inspiracjach.
Wstęp jest darmowy.